در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 ، بنا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) به جوانان غیور و انقلابی ایران اسلامی ، عده‌ای از دلسوختگان راستین و پیروان صدیق ولایت فقیه گرد هم جمع شدند و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پی‌ریزی کردند . پس از مدتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در دوم اردیبهشت ماه 1358 طی فرمانی به شورای انقلاب ، رسماً تأسیس نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اعلام کردند و شورای انقلاب نیز با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، گامی اساسی در جهت سازماندهی این نهاد انقلابی برداشت.

 سپاه نهادی نظامی در جهت اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است که حفاظت و نگهبانی از نظام و حکومت اسلامی مهم‌ترین رکن آن را تشکیل می‌دهد . سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افقی فرازمند ، دارای آرمان‌های مکتبی ، انسانی و جهان شمول است که باید همیشه حرکت خود را به آن سو جهت دهد.

در اولین اطلاعیه سپاه ، وظایف کلی آن چنین عنوان شده است: کمک به اجرای امور انتظامی و امنیتی، مبارزه مسلحانه علیه جریان‏های ضدانقلاب ، دفاع در برابر حملات داخلی و خارجی ، همکاری و هماهنگی با نیروهای مسلح نظام اسلامی ، تربیت و آموزش اخلاقی و ایدئولوژیکی - سیاسی و نظامی کادر سپاه و... .  اگرچه سپاه هویتی نظامی دارد اما نظامی‏گری در واقع یک بُعد از ابعاد این نهاد مکتبی است .


طبقه بندی: مـنـاسـبـت هـا، 
برچسب ها: تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 1396/02/1 توسط مـحـمـدرضـا قـاسـمـی

احمدرضا
شنبه 1393/02/6 08:38

هفت تا بدون هفت
از نظر گاندی هفت موردی که بدون هفت مورد دیگر خطرناک هستند:

1-ثروت، بدون زحمت
2-لذت، بدون وجدان
3-دانش، بدون شخصیت
4-تجارت، بدون اخلاق
5-علم، بدون انسانیت
6-عبادت، بدون ایثار
7-سیاست، بدون شرافت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic